Domů > Cestování, Život > Jak ten čas letí..

Jak ten čas letí..

20.01.2011 ToMik

Tak zase jednou koukám na stránky a vidím, že poslední příspěvek je z listopadu. Mezitím proběhlo spoustu zajímavých akcí, byly tu svátky, Silvestr, Nový Rok a tak přidám jenom malé shrnutí.

Začnu vánocemi. Ono vlastně vánoce začaly podstatně dříve než 24.prosince. Obchody nás vítaly vánoční výzdobou, vánoční akce na každém kroku.

O čem jsou vánoce

A jak tak pozoruji ty davy bezhlavě se řítící do nákupních center, plných parkovišť a všude vládne shon a občas taky zmatek najednou se Šťastné a veselé mění na závistivé a uhoněné. Jaký kontrast k tomu když jsme na základní škole psali na tabuli „Vánoce jsou svátky klidu, nezkoušejte naši třídu“. Zajímalo by mě co tam píšou dnešní školáci na ZŠ. Že se ještě v nedávné minulosti o vánocích vzpomínalo na narození Ježíše Krista to v poslední době taky někam zapadlo. I když vlastně o tom ty původní „vánoce“ vůbec nebyly. Pěkně to vystihl komix, kde zjistíte o čem jsou vlastně vánoce. Žel pouze v angličtině.

Nicméně jsme si vzali dovolenou a zajeli na daleký sever navštívit rodiče, zrelaxovat, pokud to se dvěma dítkama od segry jde. S využitím suchého ledu si trochu zahrát na čaroděje, najít kešku – poslední v tomto roce a jako tradičně přibrat na vánoce nějaké to kilčo do zásoby. Co kdyby zima byla krutá….

Já jsem mezitím ještě stihl nechat seřídit vstřikovací ventily na LPG, když jsem je rozebral, nestačil jsem se divit. Každá tryska navrtaná na jiný průměr a občas k tomu i křivě. Pánové z HTSky v Zábřehu se teda činily. Pak má Žirafka jezdit, když je ta práce odfušovaná. Pístky sedřené po 20tis. jako by najezdily 80tis. Holt jen vyměnit je nepomůže, pokud celý vstřik není seřízen. A od výroby evidentně nebyl….Po výměně a seřízení šlape jako hodinky, jenom ještě to chce seštelovat řídící jednotku ale na to je už potřeba počítač. A jezdit k vůli tomu do servisu, aby to za týden bylo zase rozhozené se mě fakt nechce. Příště mě už ELPIGAZ do auta nesmí ani náhodou.

Návštěvník na zahradě

Silvestr nás zastihl už doma, a Nový Rok skoro už v posteli. Byla mlha tak ani nemělo smysl přesunovat se do okna, zhlédnout nějakou tu rachejtli. Stačilo že byly slyšet o něco více jak projíždějící vlaky. Novoroční předsevzetí si už nedávám, ono stejně by asi rychle někam zapadly. To raději si dám nenovoroční závazky.Ale o tom třeba někdy jindy.

S prvním sněhem přišly i někteří návštěvníci, které jsme tu na zahradě ještě neměli. Třeba jako volavka. Také zvířátka si sníh poprvé náležitě užívala. Brr je to studené a zebou z toho tlapky…

A co v novém roce? To se ještě uvidí

Categories: Cestování, Život
Komentáře jsou uzavřeny.
Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).