Domů > Cestování > Eastern

Eastern

25.04.2010 ToMik

O víkendu jsou velikonoce. Je to poznat hlavně v obchodech. Když chci koupit přáníčko pro ženu, musím chvíli hledat než natrefím na takové, které nejsou k velikonocům. Amerika je země různých náboženského vyznání a někdo slaví velikonoce v pátek, někdo v neděli a někdo v pondělí. Pracovní svátek tu však není. V praci však bude vymeteno tak jako tak.

Využívám toho a trávím celý den v Raleigh. Procházím hlavní město Severní Karolíny a fotím co se dá. Návštívím dvě místní muzea. Výhodou je, že vstup je zdarma. Za 3 hodiny strávené v muzeu přírodních věd, se dozvídám kolik různých hadů zde žije, jaké různé ryby obývají místní toky a co všechno za hmyz zde můžu potkat. Extra expozice věnovaná žralokům, poukazovala kromě jiného i na to, že zde neřádil počítačový virus, ale některé části programu byly sežrány žralokem. Samozřejmě žijícím v modrobílém oceánu, okenního operačního systému.

Ve druhém muzeu věnovaném historii, je jen několik malých expozic. Zajímavá je expozice zachycující místní podmínky v 30tých letech. Doba kdy je krize, farmáři prodávaji tabák na burze, stěhování za výdělkem, rybolov. Nějak se žít musí…
V další expozici je dvorana slávy amerického fotbalu a basketbalu. Pro mě nic extra zajímavého. Poslední z expozic se věnují 100 letům skautingu, stylistické lékárně 30tých let minulého století a dobyvačným válkám chrabrého amerického lidu. (Indiáni, vlastenecká válka, WW1 a WW2, Vietnam a přátelská návštěva u Sadáma).
Expozice jsou však jen malinké. Alespoň si pak odnáším moje oblíbené ledničkové magnetky, ze suvenýr shopu.

Po muzeích obcházím ještě centrum a prohlížím místní market. V centru funguje bezplatná okružní linka R, kterou však nakonec nevyužívám, protože je v plánu ještě chytit ženu na skypu.

Není nad to, popovídat si s vlastní ženou :-) a proto je taky třeba vyrazit na cestu na hotel. Parkovné bylo zdarma ačkoliv cedule hlásala 1USD na hodinu. Že by to bylo těma velikonocema? Navigace pracuje tentokrát spolehlivě a navádí mne na I-40, která vede téměř až k hotelu. Jenom je třeba se naučit kde je sever, jih, východ a západ. Většina nových aut má zabudovaný elektronický kompas, který vám ukazuje jakým směrem jedete, aby se vám pak lépe orientovalo, kam vlastně odbočit. A pak už jen sledovat jak jsou značené odbočky. A navzdory 6ti hodinám časového posunu, jsem ženu na skypu ještě chytil..

Categories: Cestování
Komentáře jsou uzavřeny.
Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).