Domů > Cestování > Church

Church

25.04.2010 ToMik

Je fajn, když 7000km od domova můžete potkat lidi, kteří smýšlejí stejně jako vy. Alespoň minimálně v duchovní oblasti. Při minulé cestě jsem si tu našel místní křesťanskou komunitu, která se schází na místě zvaném Five Oak. Kluci mě tam v sobotu vzali autem a já byl zvědav jestli mě tam někdo pozná. A kolik lidí tam poznám já. Přivítaly mě známé tváře a ačkoliv jsem si na jména, až na některé vyjímky nevzpoměl, cítil jsem se jako doma. Po bohoslužbě mě pozvali na společný oběd. Každý něco donese a dá do plazu a můžete si tak vybrat, na co máte chuť. Nečekejte zde ale žádně hamburgery, kuchyně je povětšinu vegetariánská, místní komunita se zapojila do CHIP programu, což je aktivní program pro zdravé srdce a cévy a zahrnuje mimo jiné taky zdravé stravovací návyky a kuchyni. Jídelna je univerzální místnost sloužící také jako učebna pro místní komunitní školu, zhruba 1-5 třída. Odpoledne jedu s Davidem a Lyn do parku, kde se setkáváme ještě s několika dalšími z kostela a vydáváme se na okružní procházku parkem. Potkávám se tu s Waltrem, s kterým ze znám z minula a který dopoledne v kostele nebyl. Také jsem zde potkal jednu dámu se zajímavým křestním jménem Zeleny. Někdo z jejích předků byl Čech.
Na večeři odjíždíme do jiného parku, důvod jsem úplně přesně nepochopil, zřejmě že v tom prvním není oficiální místo na piknik a museli bychom papat v autě. Nakonec mě po večeři David s Lyn a jejich Tygrem vezou zpátky na hotel. Příjemně strávená sobota.  Thank’s to David and Lyn!

Parky: se soumrakem se zavírají, přespávat lze oficiálně pouze v kempu, nebo jiném ubytovacím zařízení. Ráno se parky otevírají zhruba v 8hodin a na pořádek v parku dohlíží ranger.

Categories: Cestování
Komentáře jsou uzavřeny.
Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).